Sipariş takibi nasıl yapılır?

Özet

Bu yazıda Esentürk Design bünyesinde satın aldığınız ürünlerin sipariş takibini nasıl yapacağınızı vurguluyoruz.

Ürünler sayfasında listelenen ve teslimleri sürece yayılan bazı siparişlerin durumunu takip edebilmeniz adına sipariş takip sistemimiz bulunuyor. Sipariş takibi, belirli ürünlerde ve geliştirici ekibin tercihine göre oluşturulmaktadır. Dolayısıyla her ürün için bir takip süreci geçerli olmayabilir.

Genelde sipariş takibi şu durumlarda aktif edilir:

  • Size özel bir teklifle hazırlanan siparişlerinizde,
  • Özelleştirme ve geliştirmeler içeren siparişlerinizde,
  • Teslimi 3 gün ve üzeri olan ürünlerde.

Sipariş takibi sağlamak için aşağıdaki adımlara göz atabilirsiniz:

  1. Siparişinizle ilgili detayları görüşüp ödemenizi sağladıktan sonra tarafınıza bir sipariş numarası tanımlanmaktadır (Kimi zaman sipariş türüne bağlı olarak ödeme sipariş sonunda alınabilir). Sipariş numaranız 6 hanelidir.
  2. E-posta ya da yazışma kanallarıyla size iletilen bu sipariş numarasını Sipariş Takibi sayfasındaki ilgili alana girerek sorgulayabilirsiniz.
  3. Sorgulama alanına sipariş numaranızı girdiğinizde bir sorgu listesi ekrana gelir. Sipariş takibi ve detay sayfasına göz atmak için listeden siparişinizi seçmelisiniz.

Sipariş takibi, sipariş sürecinize ait birçok detayı içerir. Siparişin hangi aşamada olduğu, nasıl ilerlediği ve o ana dek neler yapıldığı, sonraki aşamada nelerin planlandığı ve geliştirici ekibimize ait sipariş notları gibi bilgileri barındırır. Çoğu zaman bu ekranın sunduklarıyla siparişinizle ilgili kafanızda soru işaretleri oluşmaz. Fakat aktif sipariş süreciniz boyunca destek kanalına her zaman ulaşabilirsiniz.

Serdar Esentürk

Esentürk Design'da kurucu & içerik üretici.

advanced divider
advanced divider

İçeriklerimizi e-posta takibine alın.

Sitemizde oluşturduğumuz içeriklerimizi takibe alarak haftalık yayınlarımızdan haberdar olabilirsiniz.