İndirmelerin birden fazla sürümünün olması ne anlama geliyor?

Özet

Bu yazıda Esentürk Design’da yer alan ürünlerin indirme alanlarındaki birden fazla indirme seçeneklerinin tanımlarına değiniyoruz.

Esentürk Design içerisinde listelenen ürünler birden fazla indirme seçeneğine sahip olacak şekilde hazırlanır. Bu seçenekler tamamen kullanıcı ihtiyaçlarını düşünerek alternatifler sunacak şekilde oluşturulmuştur. Örneğin tasarım bilgisi olmayan, daha çok tasarlanmış içeriklere ilgi gösteren kullanıcılara hitap eden dosya sürümleriyle, tasarımları özelleştirmeyi ve markalaşma adımlarını uygulamayı düşünen kullanıcılara hitap eden dosya sürümleri farklıdır. Bunu daha kaba haliyle şöyle ifade edelim:

  • “Tasarım gayet güzel, değiştirmeyeceğim. Logomu bir köşeye koysam yeterli.” diyenler için birçok ücretsiz sürüm işlerini görebilir.
  • “Hali hazırda tasarımı kendime ait projemin renkleri, yapısı, logosu için özelleştirmem gerekecek.” diyenler için çoğu ücretli sürüm daha kolay kullanım imkanı sunabilmektedir.

Bunlar elbette indirme alternatiflerinin kaba bir özetidir. İndirme alternatifinde yer alan sürümlerin farklarına detaylıca yer verelim. Öncelikle bu sürümler neler?

Ücretsiz SürümGelişmiş SürümPremium+ Sürüm
  • Ücretsiz Sürüm — Adından da tahmin edilmesi güç olmayacak şekilde ilgili dosyanın bedelsiz sürümüdür. Ücretsiz sürümdeki dosyalar kısıtlı kullanım özelliklerine sahiptir ve herhangi bir 3’üncü taraf reklam içermez. Kimi zaman bazı ürünlerin demoları bu sürüm içerisinde yer alır. Ücretsiz sürüm, dosyanın kullanıcı tarafındaki ön incelemelerinin yapılması açısından iyi bir alternatiftir.
  • Gelişmiş Sürüm — Dosyanın ihtiyaç duyulan tüm özelleştirmelerini içeren, bütünüyle değiştirilebilir/geliştirilebilir ücretli sürümüdür. Bu sürümü kullanmak için dosyanın ilgili program ya da araçlarına sahip olmanız gerekebilir.
  • Premium+ Sürüm — Bu sürümde gelişmiş sürüm özelliklerine ek olarak dosya üzerindeki tüm özelleştirmeleriniz/geliştirmeleriniz tasarım ekibimiz tarafımızdan sağlanır. Daha çok program bilgisi ve deneyimine sahip olmayan kullanıcıların tercih edebileceği bu sürüm, dosyayla ilgili teknik desteği de içermektedir.
Serdar Esentürk

Esentürk Design'da kurucu & içerik üretici.

advanced divider
advanced divider

İçeriklerimizi e-posta takibine alın.

Sitemizde oluşturduğumuz içeriklerimizi takibe alarak haftalık yayınlarımızdan haberdar olabilirsiniz.